Çalışma Saatlerimiz: Pzt – Cum : 9:00 – 18:00

Adres

Mevlana Bulvarı, Yelken İş Kulesi 139/A Kat:18 No:49, Ankara

Hukuki danışmanlık ya da bir diğer deyişle hukuk danışmanlığı, son yıllarda firmaların yanı sıra şahısların da ilgisini çeken bir hizmet haline gelmiştir. Hiç şüphesiz çok uzun süren davalar ve başlangıçta kaçırılan küçük ayrıntıların çok önemli ve büyük sonuçlar doğurması, hukukçulardan oluşan danışmanlarla çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Özellikle önleyici tedbirlerin alınması ve ileride doğması muhtemel problemlerin önüne geçilmesi, hukukçu danışmanlarla çalışmakla ve danışarak adım atmakla mümkündür.

Bireylerin birbirleri arasındaki özel ilişkilerde, bireylerin firmalarla olan ilişkilerinde, firmaların birbirleriyle olan ilişkilerinde ve hem firmaların hem de bireylerin devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde kanunu bilen ve atılacak adımların ne şekilde sonuçlar doğuracağını bilen avukatlara danışmak, her zaman doğabilecek olumsuz sonuçları henüz başta engellemek anlamına gelecektir.

Bu bakımdan büromuz bünyesinde danışmanlık hizmetleri, isteğe ve içinde bulunulan hukuki durumun özelliğine göre; tek sefere mahsus ya da süreklilik arz edecek şekilde verilebilmektedir.

Uyuşmazlık doğduktan sonra ve taraflarca hukuki süreç başlatıldıktan sonra, zamanında gerekli önlemlerin alınmamış olması sebebiyle her zaman hak kaybına uğrama riski mevcuttur. Ancak, bir dava ya da icra takibi söz konusu olmasa dahi, alanında uzman avukatlara danışarak tercih edilebilecek en iyi yolda karar kılınabilmektedir.

Bu şekilde belki de yıllar sonra dahi karşı karşıya kalınacak davalarda, mevzuatın ve Yüksek Mahkemelerin aradığı usul, şekil ve esasa ilişkin kıstaslar sağlanmış olacak ve hak kaybı yaşanmayacaktır.

Hukuk kuralları, sürelere, şekil zorunluluklarına ve usule sıkı sıkıya bağlı kurallar olup, bir işlemin zamanında yapılmaması, doğru şekilde ve doğru usulde yapılmaması halinde hak kayıplarının gündeme gelmesi söz konusu olmaktadır. Bu nedenle her türlü hukuki ilişkide adımların doğru atılması son derece önemli olup, bu durum da mevzuatı ve uygulamayı en iyi şekilde bilen avukatların hukuki danışmanlığından faydalanmakla mümkündür.

Dündar Hukuk Bürosu, hukuki danışmanlık hizmetine büyük önem vermekte olup, müvekkillerinin doğması muhtemel problemlerinin engellenmesi ve doğmuş problemlerinin çözümü adına, alanında yetkin ve uzman profesyonel kadrosuyla, en iyi hukuki danışmanlık hizmetini vermeyi amaçlamaktadır.

Sohbeti başlat!
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Dündar Hukuk Bürosu
Merhaba! 👋🏻
Size nasıl yardımcı olabiliriz?